بستری بیماران فوق‌­تخصصی اعصاب کودکان از سال ۱۳۷۵ در این مرکز آغاز شد. واحد نوار مغز (EEG) نیز در این مرکز با تجهیزات پیشرفته به مراجعین ارائه خدمت می‌کند. تشخیص و درمان بیماری‌های مختلف مغز و اعصاب کودکان و نوجوانان در این مرکز انجام می‌گیرد که شامل بیماری تشنجی، صرع، تب و تشنج، سردرد و میگرن، فلج مغزی، بیماری‌های تحلیل‌برنده سیستم عصبی، عفونت‌های سیستم عصبی، ضعف عضلانی، بیماری‌های نوروماسکولار (دیستروفی دوشن، SMA  و...)، بیماری‌های ژنتیکی سیستم عصبی، اوتیسم، بیش فعالی، کم‌توانی ذهنی، اختلالات گفتاری و اختلالات خواب است.

همچنین بخش فعال طب فیزیکی و توان‌بخشی با انجام موارد الکترودیاگنوزیس (نوار عصب- عضله) و اقدامات درمانی از جمله تزریق توکسین، بوتولیسم، کاردرمانی جسمی-ذهنی و گفتار درمانی همکاری نزدیکی با بخش اعصاب اطفال دارند.

قابل ذکر است مرکز جامع تکامل در مرکز آموزشی درمانی علی اصغر(ع) پذیرای بیماران ارجاعی از مرکز بهداشت تهران است و همکاران فوق تخصص مغز و اعصاب بیماران مذکور را معاینه نموده و علت عقب‌ماندگی حرکتی/گفتاری/ارتباطی کودک را بررسی و درمان می‌کنند.

با حضور اعضای هیأت علمی روان­پزشک، اعصاب کودکان، گروه توانبخشی و مددکار، این بیمارستان همچنین مرکز جامع اختلالات تکاملی است و کودکان دچار اختلال یا تأخیر تکاملی به این مرکز ارجاع داده شده و تحت درمان قرار می­‌گیرند.

اعضای هیأت علمی اعصاب

  • دکتر آزیتا توسلی
  • دکتر لادن افشار خاص


 

برنامه درمانگاه فوق تخصصی اعصاب

نام پزشک

دوشنبه

چهارشنبه

دکتر آزیتا توسلی

صبح

 

دکتر لادن افشارخاص

 

 صبح

 

برای گرفتن نوبت روی لینک زیر کلیک کنید:

نوبت دهی بیمارستان حضرت علی اصغر(ع)

 

جهت اطلاع از نحوه پذیرش و بیمه‌های طرف قرار داد روی لینک زیر کلیک کنید:

 راهنمای پذیرش بیمار در بیمارستان فوق تخصصی کودکان علی اصغر (ع)

 

برای اطلاع از مسیرهای دسترسی به بیمارستان روی لینک زیر کلیک کنید:

مسیرهای دسترسی به بیمارستان از طریق اتوبوس، تاکسی، مترو و اتومبیل شخصی

 

 

با دوستانتان به اشتراک بگذارید: