دانشگاه علوم پزشکی ایران با داشتن 50 مرکز تحقیقاتی، 3 پژوهشکده، 5 مرکز توسعه بالینی، 10 دانشکده معتبر، پردیس بین­ الملل، چندین مرکز آموزش درمانی، آزمایشگاه جامع، مرکز مطالعات تجربی حیوانات، مرکز رشد، کادر علمی پژوهشی متخصص و پژوهشگران مجرب و صاحب نظر درکنار کارشناسان مجرب و مسئولیت پذیر کانون بسیار جذابی است که چشم­‌انداز تحقیقاتی گسترده­‌ای برای متقاضیان طرح‌های پژوهشی فراهم می­‌کند و با برقراری ارتباط با مراکز علمی و  بین‌المللی معتبر در حمایت از پژوهشگران و تسهیل و بهبود دسترسی و ترغیب آنها در بکارگیری منابع اطلاعاتی معتبر علمی گام بر می­‌دارد.

یکی از سیاست های دانشگاه علوم پزشکی ایران در نظر گرفتن منشور اخلاق در پژوهش است، لذا هرگونه فعالیت پژوهشی منوط به اخذ کد اخلاق از کمیته اخلاق در پژوهش دانشگاه هست.

در راستای نهادینه کردن پژوهش به منظور ارائه خدمات دانشگاه، معاونت تحقیقات و فناوری در هر سال 4 دوره تحت عنوان رنکینگ بر طبق تقویم پژوهشی که ابتدای هر سال اعلام می­‌شود؛ مبادرت به اخذ طرح­های پژوهشی و گرنت (مطابق دستورالعمل گرنت‌ها) می‌کند.

که این مهم از طریق ثبت نام متقاضی و سپس ثبت طرح‌ها توسط یکی از اعضاء هیئت علمی دانشگاه که محقق با آن در ارتباط خواهد بود از طریق سامانه پژوهشیار iresearch.iums.ac.ir  امکان پذیر است.

همچنین جهت تقویت و توسعه پژوهش‌ها نسبت به پذیرش طرح‌هایی تحت عنوان: فناورانه، رجیستری، پسا دکترا، دانشجویی، ارتباط با صنعت اقدام می نماید.

لازم به ذکر است ثبت و اجرای طرح پژوهشی صرفا از طریق اعضای هیئت علمی این دانشگاه صورت می‌گیرد. لذا متقاضیان خارج از دانشگاه لازم است با یکی از اعضای هیئت علمی این دانشگاه که دارای تخصص و فعالیت‌های علمی مرتبط با موضوع مورد نظر وی هست، مرتبط شده و بعنوان مجری دوم و یا همکار در روند کار پژوهشی فعالیت نماید، زیرا عقد قرارداد پژوهشی صرفا و فقط با اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران امکان پذیر است.

با دوستانتان به اشتراک بگذارید: